نژاد اسب کوارتر آمریکایی

نژاد اسب کوارتر آمریکایی

اسب کوارتر آمریکایی یکی از قدیمی ترین و مشهورترین نژادهای اسب شمال آمریکا است. شهرت این نژاد ناشی از صفات مثبتی است که برخوردار است، ازجمله طبیعت نجیب آن، همه کاره بودن، زیبایی، سرعت، چابکی و وفادارای. اسب های کوارتر برای صاحبان و سوارکاران در هر سطحی مناسب است، چون تمایل دارند تا با مردم دوستانه برخورد کنند و به سادگی آموزش می بینند.

اسب کوارتر آمریکایی به عنوان اسب های مسابقه و نیز به عنوان اسب های مزرعه و به عنوان حیوانات خانگی استفاده شده اند. آن ها یک ساختمان بدنی محکم دارند و در رنگ های بسیاری وجود دارند؛ رنگ کرند( قهوه ای متمایل به قرمز) رایج ترین رنگ آن هاست.

وزن : ۹۵۰ تا ۱۲۰۰ پوند

قد: ۱۴ وجب (۵۶اینچ) تا ۱۶ وجب (۶۴اینچ)

ساختار بدنی: بدن عضله ای؛ سینه ی گود، سر کوچک با پیشانی پهن و نیم رخ صاف.

مناسب برای: کار، خانواده، و نمایش

امید به زندگی: ۲۵ سال

تاریخچه و زادگاه اسب کوارتر آمریکایی

اسب کوارتر آمریکایی از اسب های اسپانیایی و انگلیسی که در مستعمرات امریکا در دهه ۱۶۰۰ استفاده می شدند، به وجود آمده است. این اسب ها با نژاد های بومی از جمله اسب چیکاساو پیوند داده شدند. نام این نژاد از تسلط اش در مسابقات کوارتر مایل، و توانایی راه رفتن بدون لغزش آن  که این نژاد را درمیان شهروندان محبوب ساخته بود ، آمده است.

بعدها، اسب کوارتر یک نقش بسیارمهم در پیشروی پیشگامان به سمت غرب را اجرا نمود. چابکی این نژاد برای کابوی ها ، مزرعه دارها، و آن هایی که نیاز به حمل و نقل قابل اعتماد در زمین ناهموار داشتند ارزشمند بود. گرچه این نژاد در دهه ی ۱۶۰۰  وجود داشته است، اما انجمن ثبت اسب کوارتر امریکایی تا سال ۱۹۴۰ تاسیس نشده بود.

اسب کوارتر آمریکایی

اندازه ی اسب کوارتر آمریکایی

اسب های کوارتر در دامنه ای بین ۱۴ وجب (۵۶ اینج) تا ۱۶ وجب ( ۶۴اینچ ) متفاوت اند. افزودن خط خونی تروبرد ها در طول سالیان منجر به افزایش قد در آن ها شده است. وزن حدود ۹۵۰ تا ۱۲۰۰ پوند یا بیشتر در این نژاد بزرگ هیکل رایج است. این موضوع برخی نگرانی ها را درمورد فشار اسکلتی ناشی از چنین نسبت وزن به ساختار بدنی را بوجود آورده است.

رنگ ها و لکه ها

اسب های کوارتر آمریکایی در رنگ های تک رنگ، سرخ تیره، کرند، خاکستری ،خاکستری مایل به کهر،خاکستری مایل به زرد، و کهر وجود دارند. رنگ قهوه ای مایل به قرمز رنگی است که بیشتر در این نژاد دیده شده است. علاوه براین، لکه های سفید در صورت و پاها رایج هستند. الگوهای خال خال دار در انجمن ثبت اسب کوارتر آمریکایی پذیرفته شده است، تا زمانی که صاحبان بتوانند ثابت کنند که هم پدر و هم مادر اسب به عنوان اسب های کوارتر ثبت شده اند.

مشخصات منحصربه فرد اسب کوارتر آمریکایی

نیمرخ عضله ای و جم و جور اسب کوارتر هرگز با اسب های دیگر اشتباه گرفته نمی شود. ظاهر این اسب قدرتی را نشان می دهد که آن را یک انتخاب قابل اطمینان برای هر نقشی می سازد. اسب های کوارتر حتی در سرعت های بالا ثابت قدم و چابک هستند. آن ها همچنین برای حس گاوی( یک مهارت غریزی برای مانور دادن گاو) که دارند شناخته شده هستند.

کوارتر آمریکایی

پرورش و کاربردها

اسب کوارترِ آمریکاییِ بسیار تطبیق پذیر به عنوان یک اسب کاری، خانوادگی و نمایشی نسبت به سایر اسب ها برتری دارد. این اسب چه در مزرعه و چه در مسیر جنگلی یا کوهستانی (تریل) به یک اندازه راحت است.

در سراسر تاریخ، اسب های کوارتر برای کمک در مانور گاوها و کشیدن ارابه ها بسیار مشهور بودند. در زمان های جدید، توانایی های آن ها در رویدادهای نمایش کابوی ها، مانند رینیگ ( که در آن سوارکار اسب را در یک الگوی دایره ای هدایت می کند، می چرخاند و حرکات دیگری انجام می دهد) و تیم پنینگ (که در آن سوارکاران گله گاو مشخص شده را به درون یک حصار می اندازند) می درخشد. پایین تنه ی قدرتمند آن ها به حرکات سریع کمک می کند تا گاوهای سرگردان را در گله ها جمع آوری کند، و آن ها ماهرانه اسب های اطراف بشکه ها را در مسابقات بشکه به جلو می رانند.

رژیم و تغذیه

اسب های کوارتر آمریکایی نیاز به یک حد متعادل از کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها، مواد معدنی، ویتامین ها، و آب در رژیم غذایی شان دارند. آن ها می توانند با علف تازه، یونجه خشک، جو دوسر له شده، و حبوبات دیگر مانند جو و سبوس زنده بمانند. میوه های خاصی مثل هویج و سیب ، می تواند با نظارت به آن ها داده شود. به عنوان یک قاعده ی کلی ، اسب های کوارتر آمریکایی بین  1.5 تا ۲ درصد از وزن بدن شان در هرروز غذا مصرف می کنند. یعنی یک اسبی که ۱۰۰۰پوند وزن دارد نیاز به ۱۵ الی ۲۰ پوند غذای روزانه دارد.

رژیم غذایی اسب کوارتر آمریکایی

مشکلات رایج سلامتی و رفتار

اسب های کوارتر آمریکایی عموما بسیار آموزش پذیر , متین، و مشتاق راضی کردن دیگران هستند. اما آن ها مستعد بیماری های جسمی خاصی هستند. شامل:

 • فلج دوره ای هیپرکالمیک: یک وضعیت که می تواند منجر به جم شدن غیرقابل کنترل عضلات ، ضعف عضلانی ، یا فلج شود.
 • میوپاتی ذخیره سازی پلی ساکارید: یک اختلال که به بافت عضلانی آسیب می زند و می تواند باعث خشکی، درد شود.
 • هایپرترمی(تب) شدید: یک وضعیت که اسب را به طور غیرعادی در حالت فعالیت متابولیک بسیار بالا قرار می دهد، که می تواند منجر به افزایش دمای بدن ، افزایش ضربان قلب ، تنفس سریع ، و … شود.

نظافت اسب کوارتر آمریکایی

نظافت روزانه می تواند به یک اسب کوارتر آمریکایی کمک کند تا یک پوشش مویی سالم و پوست تمیز داشته باشد. قبل از یک سواری ، پاها ، صورت و نواحی زین را بشویید تا مطمئن شوید اسب احساس راحتی می کند . نظافت یک اسب بعد از سوارکاری خصوصا در فصل تابستان بسیار اهمیت دارد. برای تمیز کردن دم از یک برس گره بازکن استفاده کنید، که کمک می کند دم پرپشت تر شود و اسب برای دورکردن مگس ها موفق تر عمل کند. در زمستان از یک شامپوی بدون آب برای تمیز کردن، نرم کردن و از بین بردن ژولیدگی یال و دم اسب استفاده کنید.

مزایا

 • آرام است و خوی متین دارد
 • کودک پسند است
 • به محض اینکه آموزش ببینند بدون دردسر نگه داشته می شوند

معایب

 • اگر زیاد از آن کار گرفته شود یا زیاد سوارش شوند می تواند دچار لنگی مزمن شود
 • عدم تناسب نسبت وزن به ساختار بدنی ، آن ها را مستعد چندین بیماری می کند
اسب نژاد کوارتر آمریکایی

اسب های کوارتر امریکایی قهرمان و مشهور

انجمن اسب کوارتر امریکایی تالار مشاهیر و موزه ی اسب کواتر آمریکایی را در آماریلو در تگزاس برقرار کرده است. بازدید کنندگان می توانند عکس ها و نقاشی های اسب های کوارتر مشهور ، و نیز ویترینی از نمایشات تاریخچه ی این نژاد را تماشا کنند. مشمولات تالار مشاهیر شامل صدها اسب و اشخاصی است که در شکل گرفتن نژاد سودمند بوده اند:

 • ویمپی: اولین نریان ذکر شده در انجمن ثبت اسب کوارتر آمریکایی
 • پوکو بوئنو: اولین اسب کوارتر که به قیمت ۱۰۰هزار دلار بیمه شد
 • داک بار: در شجره نامه های مشهور جهانی وجود دارد
 • ایزی جت: در مسابقات بسیار موفق بوده است

اسب شناخته شده ی دیگر که تاثیرگذار بود(بیشتر بدنام بود تا مشهور) ، کسی بود که گرایش این نژاد به فلج دوره ای هیپرکالمیک را به ارث گذاشت. تمام کره هایی که از اسب ناقل این وضعیت به دنیا آمده اند باید آزمایش شوند.

آیا اسب کوارتر آمریکایی برای شما مناسب است؟

با خلق و خوی آرام و متینی که این نژاد دارد یک انتخاب ایده آل برای خانواده ها و سوارکاران تازه کار است. اسب های کوارتر آمریکایی عموما یک خلق و خوی باثبات دارند، اما این به این معنی نیست که آن ها به کندی یادمی گیرند. طبیعت یادگیری حسی آن ها  باعث می شود آن ها برای کار در مزرعه یا برای رقابت به راحتی آموزش ببینند. و این امر در مورد اهداف تفریحی نیز صادق است. آن ها زمانیکه آموزش داده شدند تنها به یک راهنمایی بسیار کوچک از سوی سوارکاران نیاز دارند و تمایل دارند که نگه داری آسانی داشته باشند که حتی در چراگاه خوب یا یونجه ی خشک رشد کنند.

قیمت خرید یک اسب کوارتر امریکایی از ۱۰۰۰تا ۴۰۰۰دلار متفاوت است. قیمت گذاری بستگی به سن، وضعیت سلامتی و هر مشخصات قابل توجه دیگری مانند اصل و نسب اسب ، دارد. هنگام خرید درباره ی اینکه اسب در کجا به دنیا آمده ، اصل و نسبش، و هر تاریخچه ی مرتبط با سلامتی او پرس و جو نمایید. به دنبال لنگش، درد، تنفس دشوار، یا دیگر علامات واضح بیماری بگردید.

نظرات کاربران ( 0 نظر )