آموزش های پایه برای یک اسب جوان

آموزش های پایه برای یک اسب جوان

چگونه با یک اسب جوان شروع به کار کنیم؟ سوالی که بسیاری از صاحبان اسب های جوان با آن مواجه می شوند درباره چگونگی تربیت و آموزش یک اسب می باشد. در این مقاله اطلاعات و راهنمایی هایی لازم در مورد “کار با یک اسب جوان سه ساله”  را خواهید آموخت.

آموزش یک اسب جوان در کنار سرگرم کننده بودن می تواند چالش برانگیز باشد اسب های جوان نیاز به یادگیری رفتار در روابط خود با انسان ها دارند. نیاز دارند تا در مواقع لازم رفتار های مناسبی را داشته و قوانین رفتاری ایجاد شده توسط انسان ها را رعایت کنند. اسب نیاز دارد تا با دنیای انسانی ما کنار بیاید، بنابر این باید به افسار عادت کرده ، اجازه دهد انسان او را لمس کند و همچنین به چیز های عجیب از قبیل اسپری کردن رو پوست ، اتوموبیل ، چتر ، طناب و صدای قطار و سایر وسایل انسانی عادت کند. این فرایند حساسیت زدایی یا عادت کردن نام دارد.

انسان ها  می توانند با آموزش های اولیه ، بدن سازی ، آموزش پرش از موانع ، حمل نقل صحیح و … اسب ها را به همکاری در دنیای انسانی دعوت کنند. نکته ای که در اموزش اسب ها وجود دارد این است که عجله نکنید . اسب ها را از حدود سه الی ۴ سالگی با توجه به نژادشان می توان آموزش داد. هدف از آموزش باید ایجاد رابطه ای قابل اعتماد و احترام آمیز با اسب است.

آموزش های پایه برای یک اسب جوان

قبل از آموزش اسب به خاطر داشته باشید :

حتی اگر یک اسب جوان دارای خلق و خوی آرام و معقول باشد ، باید به خاطر داشته باشید که او کودک است و خصوصاً در شرایط جدید می تواند به راحتی  وحشت زده شود. بنابراین پوشیدن کلاه و محافظ بدن یا جلیقه در تمام مواقع ضروری است.

دقت کنید که یک اسب جوان به شما اعتماد داشته باشد ، بنابراین با احترام به او رفتار کنید ، هنگام انجام کارها به او پاداش دهید و با معرفی چالش های جدید آن را آموزش داده و تقویت کنید. به یاد داشته باشید که جلسات آموزش کوتاه و منظم باشند. از ا»وزش های خسته کننده بپرهیزید.

کله گیر و بند دستگردان

اسب های جوان و کره اسب ها نیاز دارند در ابتدا به کله گیر های ساده عادت کنند و با یک بند دست گردان در محوطه باشگاه یا طبیعت گردانده شوند. شما با کشیدن و رها کردن بند دستگردان می تواند ایستادن و حرکت کردن را به اسب خود بیاموزید.

از طریق هدایت اسب با بند دستگردان ، میتوانید رهبری و فرمان پذیری را به روشی دوستانه به اسب خود نشان دهید. در آینده اسب جوان نیاز دارد تا به کله گیر هایی که دارای حلقه بر روی بینی می باشد هدایت شوند زیرا این ابزار یکی از مهم ترین ابزار ها است.

لمس کردن

لمس کردن

تمام اسب ها نیاز دارند تا در هر شرایط و مکانی اجازه دهند تا آن ها را لمس کنیم. لمس شدن اسب بسیار مهم است تا در شرایط اضطراری دامپزشک به خوبی بتواند کار خود را انجام بدهد. ما در اکثر تمرینات از بند لنژ ، نوار رین کلان و شلاق استفاده می کنیم. بنابر این ضروریست که اسب به لمس آن ها عادت کند.

شلاق

ممکن است شلاق در ابتدای کار برای اسب جوان عجیب به نظر برسد ، بنابراین نیاز است این موضوع را اطلاع دهید که شلاق یک اهرم فشار و ابزار است. هنگامی که اسب شلاق را به عنوان ابزار کار تجربه کرد به آرامی روند عادت کردن شروع شده و پس از مدتی درخواست شما را بر آورده خواهد داد.

تیمار کردن

اسب جوان نیاز دارد که یاد بگیرد هنگام تیمار کردن راحت باشد. توصیه می شود اسب خود را به محل تیمار ، اسپری ضد مگس و سایر موارد و ابزار مورد نیاز برای مراقبت عادت دهید.

اسب و چتر

عادت کردن به چیز های عجیب

توصیه می شود اسب خود را به بسیاری از چیزهای ترسناک مانند چتر ، ویلچر ، ماشین ، ترافیک و موارد دیگر عادت دهید. این کار برای جلوگیری از استرس و موقعیتهای خطرناک هنگام سواری کردن ، مسابقات یا دیگر مکان ها کمک می کند.

اطمینان خاطر داشتن

شما می توانید به اسب خود آموزش دهید تا با قدم زدن از روی کاوالیتی ، تخته ،بنر های آبی رنگ یا گودال آب ، در جای درستی قدم بگذارد. این موضوع به آگاهی اسب کمک کرده و به آن اطمینان خاطر می بخشد تا بدون ترس با چنین مواردی رو به رو شود.

اسب کش و حمل و نقل اسب

حمل و نقل

این یک امر مهم است تا به اسب خود رفتن در اسب کش ، وقت گذراندن در آن و آرام ماندن هنگام حل و نقل را آموزش دهید.

پد زین ، تنگ ، زین و رکاب ها

هنگامی که اسب حدود سه سال سن دارد ، آموزش پذیرش پد زین و زین بر پشت ، تنگ زیر شکم او و رکاب های آویزان در کنار بدن او آموزش داده می شود. وقتی اسب حدود سه سال سن داشته باشد ، آموزش می پذیرد که اجازه دهد سوار بر پشت آن بنشیند.

نظرات کاربران ( 0 نظر )