لوازم و تجهیزات سوارکاری برای تازه کارها : چه چیزهایی نیاز دارید؟

لوازم و تجهیزات سوارکاری برای تازه کارها : چه چیزهایی نیاز دارید؟

به عنوان یک تازه کار، در ابتدا ممکن است برایتان همه چیز کمی سردرگم کننده به نظر برسد. و به خرید رفتن برای تهیه ی تجهیزات سوارکاری کمی مشکل باشد. از کجا شروع می کنید، چه چیزی واقعا ضروری است، و چیزهایی که از قبل در کمدتان دارید جایگزین چه چیزهایی می توان کرد؟

همه این را می دانند که سوارکاری اسب نیاز به تجهیزات زیادی دارد. درکنار خرید اسب شما همچنین به لباس های خاص سوارکاری اسب ، زین، نوزبند، کلاه ایمنی، چکمه و بسیاری چیزهاپی دیگر نیاز دارید.اما نکته مهم این است که شما به تمام لوازم داخل فروشگاه برای شروع سوارکاری نیاز ندارید.اما لازم است تا روی چند مورد از اقلام ضروری و باکیفیت خوب سرمایه گذاری کنید تا کمک کنند در هنگام سوارکاری ایمن بمانید.

درصورتیکه می خواهید ابتدایی ترین آموزش های سوارکاری تان را بگذرانید،در این مقاله از دانشنامه ی هورس پدیا لیستی از چیزهایی که برای شروع به آن نیاز دارید جمع آوری کرده ایم.

کلاه ایمنی سوارکاری

کلاه ایمنی سوارکاری

به عنوان یک تازه کار، کلاه ایمنی سوارکاری شاید مهم ترین قلم از تجهیزات سوارکاری باشد، و شما باید قطعا روی آن سرمایه گذاری کنید. خیلی از این کلاه ها قیمت مناسبی دارند و نیازی به هزینه زیاد نیست و تنها چیزی که باید به دنبال آن باشید استانداردهای ایمنی است که خیلی مهم هستند. کشورهای مختلف استانداردهای مختلفی دارند، استاندارد ایمنی به این معناست که آیا کلاه می تواند از شما در یک حادثه  مانند افتادن از اسب ،محافظت کند یا خیر.

دیگر انواع کلاه ها مانند کلاه های دوچرخه سواری طوری طراحی نشده اند که در برابر چنین ضربه های سنگینی مقاومت کنند، بنابراین شما باید یک کلاه ایمنی سوارکاری مناسب، با رعایت استانداردهای ایمنی انتخاب کنید. خصوصا به این دلیل که ۶۰ درصد مرگ و میر سوارکاران به علت صدمات سر اتفاق می افتد.یک کلاه گران تنها به اندازه ی یک کلاه ارزان قیمت ایمن خواهد بود، بنابراین به جای تمرکز بر قیمت کلاه به ایمن بودن آن توجه نمایید.

چکمه و رکاب های سوارکاری

چکمه و رکاب های سوارکاری

یک خطر رایج هنگام سوارکاری اسب، خطر گیر افتادن پای تان در رکاب است.اگر شما وقتی که پایتان در رکاب گیرکرده است از اسب بیفتید ممکن است بعد از اسب کشیده شوید و آسیب ببینید. به همین خاطر است که پوشیدن چکمه های پاشنه دار و پوشیده مهم است تا از سوانح جلوگیری کند.

برای اطمینان بیشتر رکاب های ایمن نیز می توانند گزینه ی خوبی باشند. این نوع رکاب ها درصورتی که شما بیفتید باز می شوند بنابراین کار را برایتان راحت می کنند.

لباس های راحت و کاربردی

همانطور که قبلا اشاره شد، ضروری ترین لوازم سوارکاری، لوازم ایمنی آن است. درحالیکه اکثر لباس های سوارکاری ، دستکش ها و دیگر تجهیزات فقط می توانند اسب سواری را راحت تر کنند، اما لوازم ایمنی چیزی است که اساسا به عنوان یک تازه کار باید درموردش دغدغه داشته باشید.

با اینکه وقتی صحبت از سوارکاری به میان می آید “راحتی” نیز قطعا مهم است اما هیچ چیز بدتر از جراحات و خراش های روی پاها، دست ها یا کف پا به دلیل لباس های نامتناسب یا نامربوط به سوارکاری نیست.

برای مثال شلوارهای مخصوص سوارکاری طوری طراحی شده اند که تنگ باشند و به پوست بدن بچسبند، بنابراین این شلوارها به اطراف نمی چرخند یا باعث اصطکاک پوست نمی شوند.این شلوارها همچنین دارای خواص ضد لیزخوردن هستند که برای راحت نشستن بر روی زین اهمیت زیادی دارد. یک جفت ساق پوش می تواند تنگ باشد، اما به شما کمک می کند تا در اطراف زین مثل یک تکه کره در ماهیتابه ی داغ بلغزید و جابه جا شوید!

می توانید با یک جین تنگ یا چیز مشابه آن سوارکاری کنید ، اما داشتن یک جفت شلوار مخصوص سوارکاری ،کار را برایتان آسان تر می کند. دستکش می تواند از زخم شدن روی انگشتان پیشگیری کنید، و دست هایتان را در زمستان گرم نگه دارد. اما برخی سوارکارن احساس می کنند به آن ها نیازی ندارند، بنابراین شما نیز بدون آن ها می توانید سوارکاری کنید.

امیدواریم این پست از سایت به شما در شروع کار با لیست خرید تجهیزات سوارکاری کمک کرده باشد. اگر درحال حاضر حرفه ای هستید اما دوستانی مبتدی دارید می توانید این پست را برای آن ها ارسال کنید تا بتوانند کار خود را شروع کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد اسب سواری، تجهیزات آن و موارد دیگر به طور مرتب به این سایت سر بزنید.

نظرات کاربران ( 0 نظر )